Akcja “Poznaj swój region z przewodnikiem”. Zapisy tylko do godz. 21!

Box2 Powiat toruński Wiadomości Województwo
Elektrociepłownia gazowa przy ul. Ceramicznej w Toruniu - to jedno z miejsc, które będzie można zobaczyć w ramach akcji, fot. PGE Toruń

W ten weekend – 2 i 3 marca – odbędzie się doroczna akcja “Poznaj region z przewodnikiem” organizowana przez urząd marszałkowski z regionalnym środowiskiem przewodników turystycznych. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy zostanie zamknięte dziś o godz. 21.

Dziś (1 marca) do godz. 21 zakończą się zapisy na wydarzenia w ramach dorocznej akcji „Poznaj region z przewodnikiem”, która odbędzie się 2 i 3 marca (sobota i niedziela) w 33 miejscowościach województwa.

REKLAMA

W programie m.in. spacery z przewodnikami oraz zwiedzanie wystaw i muzeów. Zapisy są prowadzone na stronie www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl. Są jeszcze wolne miejsca!

– Zwiedzanie, poznawanie historii miejsc, odkrywanie tego co jeszcze niepoznane może być wspaniałą przygodą. Województwo kujawsko-pomorskie jest przestrzenią dla takiej przygody o każdej porze roku, a marcowe wydarzenia naszej akcji „Poznaj region z przewodnikiem” to dobra okazja, by odrzucić ciepły koc, ruszyć się z kanapy i zrobić coś dla siebie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Do tej pory na wycieczki, rajdy i imprezy turystyczne zapisało się blisko 3 tys. osób. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na zwiedzanie Kalwarii Pakoskiej, spacer po Borach Tucholskich, rajd z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Solcu Kujawskim, oglądanie wnętrz prezydenckiego dworku w Ciechocinku, wizyty w parku etnograficznym w Kłóbce i miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem w Szafarni.

To piąta odsłona akcji, którą urząd marszałkowski organizuje ze środowiskiem przewodników turystycznych z regionu. Łącznie przygotowano w ramach niej 152 propozycje. W akcję zaangażowało się 62 różnych organizatorów: instytucje, stowarzyszenia, muzea, koła przewodnickie PTTK oraz zakłady produkcyjne (lista organizatorów).

W Toruniu są jeszcze miejsca na zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego przy ul. Żeglarskiej, wystawy “Wileńskie kiermasze, jarmarki, odpusty” w Muzeum Etnograficznym, nocne zwiedzanie elektrociepłowni gazowej PGE Toruń przy ul. Ceramicznej, stacji pomp Stare Bielany. Jedna wejściówka została do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Więcej informacji na stronie: www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *