Akcja policji w gospodarstwie na terenie gminy Obrowo. W pomieszczeniach gospodarczych odnaleźli… [ZDJĘCIA + FILM]

Box2 Powiat toruński
Fot. KMP Toruń

Blisko dwie tony suszu tytoniowego, maszynkę do cięcia liści oraz kilkadziesiąt kilogramów gotowej krajanki tytoniowej odkryli w jednym z gospodarstw w gminie Obrowo kryminalni toruńskiej komendy. Do sprawy zatrzymano 4 osoby.

Policjanci od dłuższego czasu podejrzewali, że na terenie jednej z podtoruńskich posesji może działać nielegalna wytwórnia i skład krajanki tytoniowej.

REKLAMA

– Akcję kryminalni przeprowadzili w środę 6 marca, chwilę przed godz. 11.00 – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Wewnątrz jednego z budynków gospodarczych policjanci odnaleźli hałdę suszu tytoniowego, maszynę do rozdrabniania liści oraz kilkadziesiąt kilogramów krajanki tytoniowej. Do celi trafiło czterech mężczyzn w wieku 21-42 lat.

Dwóch z nich, w chwili wejścia kryminalnych do pomieszczenia, wkładało liście tytoniowe do maszyny mielącej je na drobne kawałki.

Swoim nielegalnym procederem mężczyźni narazili Skarb Państwa na straty w wysokości blisko miliona zł. Teraz grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *