50 mln zł dla Lokalnych Grup Działania. Wręczono aneksy do umów

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Wręczenie aneksów do ,,umów ramowych” LGD, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

20 Lokalnych Grup Działania z terenu województwa otrzyma łącznie prawie 50 mln zł na uruchomienie nowych firm, rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej oraz aktywizację mieszkańców terenów wiejskich. W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu oficjalnie wręczono aneksy do ,umów ramowych” zawartych między Zarządem Województwa a LGD. 

Umowy przedstawicielom LGD wręczyła członkini zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. W spotkaniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

– LGD z naszego regionu z wielkim powodzeniem realizują powierzone im zadania i dzięki temu otrzymają dodatkowe środki, które trafią bezpośrednio do lokalnych przedsiębiorców  – mówi gospodarz województwa.

Budżety LGD zostaną zasilone w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Nowe środki LGD będą mogły wykorzystać do 2024 r.

Fundusze trafią do mieszkańców z obszaru danej LGD i zostaną przeznaczone m.in. na rozpoczęcie i rozwijanie działalności gospodarczej. To umożliwia rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich objętych obszarem LDG. Dodatkowe pieniądze dają szansę na powstanie nowych firm i pozwalają na rozwój lokalnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i dróg lokalnych. Pierwsze konkursy na przyznanie pomocy ruszą już pod koniec roku.

Wartość dodatkowych środków na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju jest uzależniona od dotychczasowego poziomu wdrażania LSR i ilości podpisanych umów przez lokalne grupy. W województwie kujawsko-pomorskim działa łącznie 28 Lokalnych Grup Działania. Swoje inicjatywy realizują dzięki środkom europejskim w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przekazanych im dzięki instrumentowi ,,Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *