5. Rajd Nadwiślański za nami. Emocji nie brakowało [WIDEO]

Box1 Obrowo Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Prędkość, emocje i sportowa rywalizacja, a to wszystko w skali mini – za nami rywalizacja w ramach 5. Rajdu Nadwiślańskiego, III rundy Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych. Areną zmagań uczestników był Taras Widokowy Łęg-Osiek w gminie Obrowo. Impreza odbyła się pod patronatem wójta Andrzeja Wieczyńskiego, który ufundował specjalne puchary.

Początkowo impreza planowana była na niedzielę 2 maja. Z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, przeniesiono ją jednak na poniedziałek. Ostatecznie aż 36 właścicieli elektrycznych maszyn off-roadowych z całej Polski stawiło się na starcie udowadniając, że skala mini nie oznacza mniejszych emocji.

REKLAMA

– W niedzielę była ulewa, ale udało się przesunąć zawody na poniedziałek. Frekwencja była niesamowita, zarówno wśród uczestników, jak i mieszkańców. Sama rywalizacja dała spore emocje, po raz pierwszy było ponad 10 juniorów, a starzy mistrzowie toczyli zacięte boje. Nawierzchnia była bardzo dobra, nie zmoczona niedzielną ulewą, obyło się bez awarii czy wjazdów do Wisły – mówi Michał Jasiński, organizator rajdu.

Dla najlepszych zawodników w poszczególnych klasach wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński ufundował złote puchary. Poza tym, organizatorzy nagrodzili też najszybszych, przyznając też statuetkę “fair play”.

Zwycięzcą 5. Rajdu Nadwiślańskiego został Artur Dąbrowski. Kolejne miejsca na podium wywalczył Marcin Godzina, który w zawodach wystartował dwoma pojazdami. Pełną klasyfikację można znaleźć tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *