41. Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Chełmży. Co się działo?

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. UMCh

35 km trasy rowerowej, a po drodze 10 zadań do wykonania – 41. Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Chełmży z okazji 770-lecia miasta za nami. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w drużynach, zwiedzając przy tym podmiejskie miejscowości. Zmagania nie należały do najłatwiejszych – swoje robił nie tylko dystans do pokonania, ale i pytania, na które trzeba było znaleźć odpowiedź.

Walczący o Puchar Burmistrza wystartowali o godz. 10.00 z Tumskiej Przystani. Trasa wiodła ich najpierw ulicami Chełmży, ale bardzo szybko krajobraz zmienił się z miejskich kamienic w malownicze tereny okolicznych wsi. Zawodnicy jechali więc ul. Tumską, Chełmińską, później ścieżką rowerową wzdłuż ul. 3 Maja, a następnie przez Kuchnię, Pluskowęsy, ścieżkę rowerową do drogi na Witkowo, Liznowo, Grzegorz, Dubielno, Skąpe, Bielczyny, Kończewice Ogrodniki, Kończewice, Browinę, Grzywnę i znów do Chełmży, z metą w Tumskiej Przystani. Kilkugodzinne zmagania prowadziły więc uczestników rajdu drogami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi. Część trasy wiodła także drogami szutrowymi.

REKLAMA

Rajd o Puchar Burmistrza nie polegał jednak jedynie na jak najszybszym jego ukończeniu. Zawodnicy rywalizowali w drużynach, zdobywając po drodze punkty. Za co?

Każdy z zespołów otrzymał rozpiskę z trasą przejazdu oraz z pytaniami, na które po drodze trzeba było znaleźć odpowiedź. Pytania były ułożone w formie krótkich rymowanek, naprowadzających na poprawną odpowiedź. Przykładowo, jedno z pytań brzmiało: „Z drogi miejscowość park zasłania. / Obok niego jezioro błękitem wody zachwyca. / Wędkarz ciszę tu znajduje. / Obok jeziora pielgrzym duchową przyszłość buduje”. 

W odpowiedzi najczęściej trzeba było podać nazwę danej miejscowości, choć trafiło się też pytanie, w którym trzeba było rozpoznać rodzaj drogi po jej oznaczeniu. Zawodnicy musieli więc rozróżnić oznaczenia dróg wojewódzkich czy powiatowych. Odpowiedzi mogli jednak znaleźć na trasie. Drużynom przyznawane były punkty. Zwycięzcą rajdu została więc ta, która punktów na koncie zgromadziła najwięcej. 

Przebieg rajdowych zmagań na bieżąco relacjonowany był w mediach społecznościowych miasta. Na profilu Chełmży na Facebooku można więc obejrzeć zdjęcia wykonane na trasie rajdu i zobaczyć, gdzie jego uczestnicy organizowali postoje. 

41. Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Chełmży zorganizowany został z wyjątkowej okazji – rocznicy nadania miastu praw miejskich w 1251 r. Rajd odbył się w sobotę 11 września.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *