28. Finał WOŚP coraz bliżej. Co będzie się działo w Lubiczu?

Box1 Lubicz Wiadomości
fot. Sztab WOŚP Lubicz Dolny

Już niedługo odbędzie się długo wyczekiwany Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ogólnopolskiej zbiórce funduszy na sprzęt medyczny biorą udział nie tylko duże miasta, ale także gminy wiejskie. Lubicz w tegorocznej edycji WOŚP po raz pierwszy zagra z własnym sztabem. Przygotowania do tego wydarzenia idą pełną parą, a pierwszych atrakcji możemy spodziewać się już w sobotę, 11 stycznia.

Mieszkańcy gminy Lubicz co roku angażowali się w wielką zbiórkę, organizowaną przez Jurka Owsiaka. Do tej pory jednak wszystkie zebrane fundusze przekazywane były na konto sztabu toruńskiego. Tym razem jednak Lubicz Dolny założył swój własny sztab. Wszyscy chętni mogli zaangażować się w przygotowania.

REKLAMA

Po oficjalnym zarejestrowaniu sztabu, zorganizowaliśmy zebranie sołtysów. Każde sołectwo deklarowało, czy będzie angażować się w działania. Chętne do pomocy osoby zgłaszały się do sołtysów. W przygotowania do Finału WOŚP zaangażowało się bardzo wiele osób – tłumaczy Katarzyna Gałka, szefowa lubickiego sztabu.

Najważniejsze wydarzenia w ramach tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną zorganizowane przez szkoły. Imprezy, związane z 28. Finałem, będą odbywać się w Lubiczu Górnym, Lubiczu Dolny, Złotorii, Grębocinie, Grabowcu, Rogówku, Rogowie, Młyńcu i Krobi. Już w sobotę 11 stycznia w Grabowcu odbędzie się Bal Sołecki „Dar Serca”. Wstęp na charytatywny bal karnawałowy będzie biletowany, a cały dochód zostanie przekazany na konto WOŚP. W sobotę w godzinach 10:30 – 13:30 zostanie również zorganizowany bieg dla WOŚP „Z biegiem Drwęcy”. Krótszy bieg będzie przeznaczony dla dzieci, a dłuższy dla dorosłych. Wpisowe zostaną oczywiście w całości przekazane na konto Wielkiej Orkiestry.

Jak co roku wiele atrakcji czekać będzie w Lubiczu Górnym, między innymi pokazy szkolne i “orkiestrowe licytowanie”. W szkole podstawowej w Złotorii planowane są przedstawienie teatralne, mecz piłki nożnej dla panów 30+, pokazy taneczne breakdance i akrobatyki, studio urody, morsowanie w basenie przed budynkiem szkoły, malowanie twarzy, wspólne grillowanie czy kiermasz domowych ciast. W Grębocinie z kolei zostanie zorganizowany między innymi bieg na orientację, pokaz jasełek i koncert Kamila Czeszela. Będzie można skorzystać z usług salonu fryzjerskiego czy zaopatrzyć się w smakołyki na stoiskach gastronomicznych. W Krobi natomiast planowana jest loteria fantowa, wspólne pieczenie faworków, kiermasz książki czy prezentacja tańców z różnych stron świata. W Rogówku odbędzie się pokaz iluzji, występy wokalno-taneczne i pokazy OSP.

Główne wydarzenia w ramach 28. Finału WOŚP odbędą się po południu, na terenie Szkoły Podstawowej im. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym. Gminny Finał WOŚP rozpocznie się o godzinie 16:30. Możemy spodziewać się występów szkolnych, pokazów tańca towarzyskiego, pokazów judo, a nawet… artystycznych pokazów baniek mydlanych. OSP GPR Toruń pokaże, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej czy uwalniać ofiary wypadków. W międzyczasie planowanie jest „orkiestrowe licytowanie”. Jednym z przedmiotów do zdobycia będzie między innymi pamiątkowy złoty medal. Punktem kulminacyjnym 28. Finału będzie oczywiście „światełko do nieba”. Wszystkim chętnym zostaną rozdane zimne ognie, które trzeba będzie odpalić w jednym momencie.

W dniu Finału na terenie gminy będzie można również spotkać wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniążki do WOŚP-owych puszek. Stacjonarne puszki stoją także w różnych punktach gminy już od 15 grudnia. Zebrane fundusze zostaną przeliczone po zakończeniu Finału w siedzibie lubickiego sztabu.

Jesteśmy optymistycznie nastawieni. Udało się nam się zaangażować mnóstwo ludzi, zacieśnić więzy pomiędzy sołectwami. W sztabie panuje pozytywna atmosfera. Działamy na wspólne dobro – podsumowuje Katarzyna Gałka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *