22-latek z Lubicza znieważył policjantów i prowadził pod wpływem

112 Box2 Wiadomości

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę ok. 23.00 w nocy. Przypadkowy mężczyzna poinformował dyżurnego policji o kierującym Skodą Fabią, co do którego miał podejrzenia o niezachowanie trzeźwości. Kierowca zatrzymał się na stacji benzynowej w Obrowie i w to miejsce natychmiast udali się policjanci z Dobrzejewic.

Kierujący pojazdem 22-latek zaprzeczał jakoby spożywał alkohol i wraz ze swym współpasażerem wulgarnie odnosił się do policjantów. Na miejscu pojawili się także policjanci z toruńskiej komendy. Do młodych mężczyzn dołączył w tym czasie kolejny kompan i wszyscy trzej w dalszym ciągu znieważali policjantów. Wszyscy zostali zatrzymani. Kierujący 22-latek usłyszał już zarzuty prowadzenia pod wpływem i znieważania policjantów. Okazało się dodatkowo, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

REKLAMA

Wczoraj 21-letni mieszkaniec Lubicza i 35-latek z Czernikowa, którzy pozwolili sobie na inwektywy pod adresem czterech funkcjonariuszy będących w służbie, także usłyszeli zarzuty znieważenia policjantów. Teraz kierowcy grozi do 5 lat więzienia, a pozostałym dwóm mężczyznom do roku pozbawienia wolności – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP Toruń.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *