2 mln zł na obiekty sportowe. Urząd Marszałkowski przyjmuje wnioski o dotacje

Box2 Samorząd Województwa Sport Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Łącznie 2 mln zł samorząd województwa przeznaczy w tym roku na rozwój infrastruktury sportowej w regionie. Samorządy mogą składać wnioski o dotacje w ramach dwóch trwających obecnie naborów. Warto jednak się pospieszyć – terminy składania wniosków mijają odpowiednio 9 i 16 kwietnia.

– Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy szczególnie z myślą o małych miejscowościach, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie dysponują obecnie odpowiednimi obiektami – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

REKLAMA

To już czwarta edycja programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa. Jest to jeden z dwóch wspomnianych naborów, w ramach którego Urząd Marszałkowski przygotował 600 tys. zł.  Wsparcie umożliwi budowę boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz inwestycje związane z istniejącymi, np. dobudowę szatni, budowę ogrodzenia, montaż oświetlenia. Wartość jednego zadania nie może jednak być większa, niż 200 tys. zł, przy jednoczesnym maksymalnym dofinansowaniu w kwocie 50 tys. Dofinansowanie nie może być przy tym wyższe, niż 50 proc. wartości inwestycji. Wypełnione formularze z załącznikami przesyłać można do 9 kwietnia, wyłącznie elektronicznie – pod adres punkt.informacyjny@kujawsko-pomorskie.pl.

Drugi nabór dotyczy budowy i wyposażenia przyszkolnych sal gimnastycznych. Tutaj samorząd województwa przygotował 1,4 mln zł do rozdysponowania w ramach dotacji. Maksymalnie można uzyskać 500 tys. zł, przy jednoczesnym nie przekroczeniu 50 proc. wartości robót w 2021 roku i 33 proc. wartości całego zadania. Wnioski składać należy pod ten sam adres, jednak jest na to nieco więcej czasu – do 16 kwietnia.

W ubiegłym roku marszałkowskie wsparcie trafiło do 23 samorządów, które otrzymały od 9 do 43 tys. zł. Wsparło to budowę boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych stref aktywności fizycznej. Dofinansowano m.in. modernizację boiska do gry w kajak-polo w Chełmży czy przebudowę pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.