19-letni Kacper Skibicki podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay

Niedawno zadebiutował w Ekstraklasie w bardzo ważnym meczu, a w dodatku był jednym z jego bohaterów. Teraz podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt, który obowiązywał będzie do 2024 roku.

O spektakularnym debiucie 19-letniego Kacpra Skibickiego w Ekstraklasie i bramce na 1:1 w meczu z Lechem Poznań pisaliśmy tutaj:

REKLAMA

Po tym meczu Kacper Skibicki wystąpił jeszcze w dwóch meczach na poziomie Ekstraklasy. Młody piłkarz zagrał 31 minut w starciu z Wisłą Kraków, a także 60 minut w meczu ze Stalą Mielec. Łącznie rozegrał 122 minuty na najwyższym poziomie piłkarskim w Polsce, a Legia wygrała dwa z trzech meczów, w których Skibicki wystąpił.

19-latek jest graczem Legii Warszawa od stycznia 2019 roku. Dwie rundy spędził jednak na wypożyczeniach w Olimpii Grudziądz w Pogoni Siedlce. Następnie grał w rezerwach “Wojskowych”, a resztę historii już wszyscy znamy.

– Ścieżka rozwoju, którą wybraliśmy dla Kacpra, czyli transfer, regularna gra na wypożyczeniu w niższych ligach, powrót do drugiej drużyny i awans do pierwszego zespołu, pokazuje, jak ważna jest cierpliwość i konsekwencja we wprowadzaniu zawodników. Mam nadzieję, że nowy kontrakt Kacpra będzie dla niego dodatkową motywacją do pracy i dalszego udoskonalania swoich umiejętności. Potencjał zawodnika ze wsparciem profesjonalnej kadry trenerskiej w idealnych warunkach do treningu daje dobre prognozy na przyszłość – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski, cytowany na stronie legia.com.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *