14. rocznica śmierci papieża. Mieszkańców miasta i gminy połączyło czuwanie [FOTO]

Box2 Chełmża Fotogalerie Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Urząd Gminy Chełmża

Mieszkańcy gminy i miasta Chełmża w rocznicę śmierci Jana Pawła II spotkali się na tradycyjnym czuwaniu. Na kopcu Ziemia Polaków przy tablicy upamiętniającej papieża zapalili “światło pamięci”.

Wspólne czuwanie mieszkańców gminy i miasta Chełmża w 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II odbyło się we wtorkowy wieczór pod kopcem Ziemia Polaków w Kończewicach. Spotkanie modlitewne poprowadził ks. Tadeusz Kozłowski, proboszcz parafii w Nawrze.

REKLAMA

Mieszkańcy, którzy przybyli na to spotkanie, mogli nie tylko się pomodlić, ale także zapalić znicze – symboliczne “światło pamięci” pod pamiątkową tablicą poświęconą Janowi Pawłowi II.

W uroczystości wzięli udział także ochotnicy z OSP Kończewice. Zebrani odśpiewali także “Barkę”, ulubioną pieśń papieża.

Spotkania przy kopcu trzy lata temu zainicjowali: burmistrz Chełmży, wójt gminy Chełmża, parafie pw. św. Mikołaja Biskupa w Chełmży i pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nawrze oraz Stowarzyszenie Budowy Kopca Ziemia Polaków w Kończewicach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *