13. edycja konkursu „Oni tworzyli naszą historię”

Box2 Wiadomości Województwo
fot. Kamila Łajczak/UMWKP

Po raz 13 uczniowie VII i VIII klas szkoły podstawowej, liceów, techników i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego mogą wziąć udział w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

– Udział w konkursie jest doskonałą okazją dla młodzieży do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie oraz spisania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

Konkurs ma na celu upamiętnienie prof. Elżbiety Zawackiej.

– Organizatorem tegorocznej, trzynastej edycji konkursu jest Urząd Marszałkowski we współpracy z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskim AK, Wojskowej Służby Polek  w Toruniu, Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu – czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej z nich będą uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, a w drugiej uczniowie liceów, techników i szkół branżowych.

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne dla laureatów:

  • 1 miejsce – 1500 złotych,
  • 2 miejsce – 1000 złotych,
  • 3 miejsce – 500 złotych.

Szkoły oraz nauczyciele-opiekunowie, których uczniowie zwyciężą w obu kategoriach, otrzymają nagrody rzeczowe.

Prace należy przesłać na adres: Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej, ul. gen. Jana H. Dąbrowskiego 4; 87 – 100 Toruń z dopiskiem „Oni tworzyli naszą historię” lub dostarczyć osobiście w zamkniętej kopercie do sekretariatu biblioteki (drugie piętro, pokój 22).

Czas nadsyłania prac konkursowych mija 12 kwietnia 2021 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *