12. edycja powiatowego konkursu ,,Mieszkam w ciekawym miejscu” zakończona

Box2 Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

W dwunastej już edycji tego powiatowego konkursu plastycznego młodzi plastycy zachęcani byli do podróży do korzeni naszej małej ojczyzny. Do konkursu zgłosiło się 14 szkół i jedna biblioteka.

– Jury konkursu wyłoniło laureatów i przyznało wyróżnienia. Poprosiliśmy naszych znawców sztuki o uchylenie rąbka tajemnicy, czym kierowali się podczas wyboru prac, jak też o pewne wskazówki na przyszłość dla młodych artystów. Pani Anna Rozłucka z Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu szczególną uwagę zwracała po pierwsze – na kompozycję oraz ciekawe, plastyczne podejście do zadanego tematu i po drugie – na kolorystykę oraz łączenie różnych technik rysunkowych. Pani dr Anna Dzierżyc-Horniak z Instytutu Nauk o Sztuce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II szukała oryginalności spojrzenia i trafnego ujęcie tematu – czytamy na stronie starostwa.

REKLAMA

Nagrody otrzymało łącznie 13 uczniów. Po pięciu z klas 0-III i VII-VIII, a także trzy osoby z klas IV-VI. Przyznano także pięć wyróżnień.

Listę laureatów znajdziecie TUTAJ.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *