10 lat CSiR Olender. “Chcemy dalej się rozwijać”

Box2 Wielka Nieszawka
fot. Łukasz Piecyk

W ostatni weekend sierpnia Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce obchodziło 10-lecie działalności. W ramach obchodów jubileuszu na wszystkie 3 dni zaplanowano cały szereg atrakcji. Wydarzeniu towarzyszyła także akcja szczepień przeciw Covid-19. Końcówka wakacji z pewnością zapadnie w pamięć na długo. W końcu nie co dzień obchodzi się urodziny.

10-lecie CSiR Olender przebiegło bardzo radośnie. Na wydarzenie przybyły całe rodziny, a uśmiechy na twarzach były najlepszym dowodem na to, że wszystko przebiegło po myśli organizatorów. W ostatni weekend wakacji wstęp do aquaparku dla każdego mieścił się w cenie biletu ulgowego – niezależnie od wieku. W programie jubileuszu znalazła się cała masa atrakcji. Przygotowano m.in. zabawy i konkursy dla dzieci, rajd rowerowy, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, degustację potraw oraz Turniej Otwarty Piłki Siatkowej Mixtów. Nie zabrakło też akcentów artystycznych, za sprawą występu teatru Vaśka. 

REKLAMA

Dekada aktywnego działania sprawiła, że CSiR Olender stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w regionie. Prezes zarządu spółki na dowód podaje liczby.

– Przez te 10 lat nasz aquapark odwiedziło prawie 2 mln osób. To w dużej mierze goście z naszego regionu, choć przyjeżdżają tu ludzie z całej Polski. W ubiegłym, pandemicznym roku odwiedziło nas 104 tys. osób. Z kolei w 2019 r., czyli przy normalnej działalności, było to 217 tys. osób. W tym roku do tej pory do części basenowej zawitało 75 tys. osób. W hotelu średnie roczne obłożenie utrzymuje się na poziomie 70 proc., przez co jesteśmy dobrze postrzegani przez klientów detalicznych i biznesowych – wylicza stojący za sterami Olendra Piotr Ratke.

Liczby robią wrażenie i napawają optymizmem na przyszłość. Nie bez znaczenia jest też tutaj współpraca z władzami gminy Wielka Nieszawka.

– Dla nas bardzo ważne jest to, że nie obciążamy finansów samorządu. Jesteśmy w stanie utrzymać się sami, bez konieczności dofinansowywania, choć oczywiście współpracujemy ze sobą. Gmina zleca nam wykonywanie zadań takich jak np. lekcje nauki pływania. W tym zakresie gmina wspomaga naszą działalność, ale do wyniku finansowego na koniec roku nie musi dokładać – mówi prezes.

Jubileusz 10-lecia to dobry czas na podsumowania. A tu jest się czym chwalić. Tylko w ostatnim czasie przy obiekcie pojawiły się nowe boiska do siatkówki plażowej i skatepark, zrealizowane dzięki programowi Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa. A plany na przyszłość są nie mniej ambitne. 

– Chcemy dalej się rozwijać. Te 10 lat to wiele doświadczeń zdobytych w codziennej, trudnej pracy w obiekcie otwartym przez 363 dni w roku. To praca wymagająca poświęceń. Cieszymy się, że jesteśmy wizytówką gminy, mamy uznanie u władz samorządowych i naszych gości, którzy chętnie korzystają z naszych usług – dodaje prezes zarządu Piotr Ratke.

W czasie weekendowego świętowania, poza licznymi atrakcjami, odbyła się akcja „#SzczepimySię z KGW”, organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Małej Nieszawce. Przybyli na wydarzenie mogli skorzystać ze szczepionek firm Pfizer i Johnson&Johnson.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *