Zakończył się remont ul. Dożynkowej w Brąchnowie [ZDJĘCIA]

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Urząd Gminy Łubianka

Gmina Łubianka zakończyła rozbudowę ul. Dożynkowej w miejscowości Brąchnowo. Mieszkańcy już mogą korzystać z nowej, asfaltowej nawierzchni. Jest nie tylko bardziej estetycznie, ale przede wszystkim – bezpieczniej. Inwestycja pochłonęła prawie 610 tys. zł.

Przetarg na realizację zadania ogłoszono na jesieni 2019 r. Stanęło do niego sześć firm. Wartość zadania wahała się od 609 tys. zł do 845 tys. zł. Wybrano ofertę firmy z Inowrocławia, która okazała się najkorzystniejsza i otrzymała najwyższą liczbę punktów w postępowaniu przetargowym. Wykonawca wycenił swoje usługi na ponad 609 tys. zł i dał 60 miesięcy gwarancji. Budowa drogi była dofinansowywana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 50 proc, czyli niecałe 305 tys. zł.

REKLAMA

Droga gminna w Brąchnowie przebudowywana była na odcinku 624 m. Wykonawca rozpoczął od robót pomiarowych i ziemnych, a następnie zajął się warstwą mrozoodporną. Przed położeniem nowej nawierzchni konieczne było wykonanie podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywem o grubości 20 cm. Kolejnym etapem było już właściwe asfaltowanie. Drogowcy najpierw wykonali warstwę wiążącą z betonu asfaltowego, a potem położyli asfaltową warstwę ścieralną. Na tym nie zakończyli swoich prac. Zadanie obejmowało także wykonanie poboczy utwardzonych kruszywem. Pojawiły się też utwardzone zjazdy indywidualne do posesji, a także nowe oświetlenie uliczne. Zainstalowano cztery oprawy LED. Wykonawca zadbał również o montaż dwunastu znaków drogowych.

Uroczyste otwarcie drogi odbyło się w czwartek 2 lipca o godz. 16.30 u zbiegu ul. Dożynkowej i ul. Lipowej w Brąchnowie. Otwarcia drogi dokonali: wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, wójt gminy Łubianka Jerzy Zająkała, wiceprzewodniczący Rady Gminy Łubianka Adam Noworacki oraz sołtys sołectwa Brąchnowo Janusz Brzoska. W wydarzeniu uczestniczyli także mieszkańcy sołectwa Brąchnowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *