Za nami 23. Międzynarodowy Memoriał im. Adama Filemonowicza

Box2 Łubianka Sport Wiadomości
fot. nadesłane

Uczniowski Klub Sportowy „Bałagany” z Łubianki zorganizował XXIII Międzynarodowy Memoriał im. Adama Filemonowicza. Zawody w hokeju na trawie odbywały się od 31 stycznia do 2 lutego. Do rywalizacji stanęło 20 drużyn.

Adam Filemonowicz to legendarny zawodnik, a później także trener klubu KS „Pomorzanin”. Pod koniec lat 70. zaczął trenować polską reprezentację juniorów. Współpracował także z reprezentacją seniorów w trakcie Mistrzostw Europy w 1983 r. Ostatnie lata swojej kariery spędził z drużyną „Bałagany”. Od 23 lat UKS „Bałagany” organizuje zawody sportowe dla uczczenia pamięci zmarłego sportowca. 

REKLAMA

Adam Filemonowicz potrafił pracować z młodzieżą. Był przez nią kochany – wspomina Roman Dubicki, prezes UKS „Bałagany”.

Do tej pory Łubianka gościła już kluby z Holandii, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Białorusi. W tym roku na zawody przyjechały drużyny z różnych regionów Polski, m.in. z Tarnowskich Gór, Siemianowic Śląskich czy Poznania. 

Nasze zawody są jednymi z najlepszych w tej dyscyplinie sportu – zaznacza Roman Dubicki. – Przygotowania zaczynamy już na dwa miesiące przed Memoriałem. Szukamy sponsorów i dotacji od samorządów.

W przygotowania włącza się województwo kujawsko-pomorskie, powiat toruński i gmina Łubianka. Memoriał zawsze trwa trzy dni i organizowany jest w trakcie ferii zimowych. W tegorocznych zawodach uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. W rozgrywkach wzięło udział 20 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Każda drużyna była złożona z ośmiu zawodników, łącznie z bramkarzem i trenerem. Mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. Zawody rozpoczęły się odprawą techniczną w świetlicy Szkoły Podstawowej w Łubiance. Uroczyste otwarcie Memoriału zostało zorganizowane w sali sportowej w szkole w Łubiance. Mecze toczyły się przede wszystkim w Szkole Podstawowej w Brąchnowie. Uczestnicy mogli liczyć na pełne wyżywienie, napoje, zakwaterowanie oraz opiekę medyczną. Musieli zabrać ze sobą tylko własny śpiwór, karimatę lub materac. Wpisowe za udział w zawodach od każdego zespołu wynosiło 150 zł.

Zwycięzcą tegorocznego Memoriału został klub KS Warta Poznań. Drugie miejsce zajął WKS Grunwald Poznań, a trzecie HC Politechnik Korosten. „Bałagany” zajęły 10. miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *