Wsparcie dla powiatowych DPS-ów. Diagnostyka, środki ochrony osobistej, praca rotacyjna

Box1 Powiat toruński Wiadomości
Dom Pomocy Społecznej w Browinie. Fot. Łukasz Piecyk

Starostwo Powiatowe w Toruniu na bieżąco monitoruje sytuację w podległych domach pomocy społecznej. Wirus SARS-CoV-2 jest groźny zwłaszcza dla osób starszych i chorych, dlatego podopieczni placówek opieki wymagają szczególnej troski. Zarząd powiatu podejmuje działania, mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dla pensjonariuszy i pracowników.

Pierwszym krokiem było uwrażliwienie podopiecznych, jak ważne znaczenie w zapobieganiu COVID-19 ma higiena rąk, stosowanie środków ochrony osobistej i ograniczenie aktywności. Placówki zostały zamknięte dla odwiedzających, wstrzymano spotkania integracyjne i ograniczono przyjmowanie nowych osób. Zabezpieczono rezerwę kadrową i nie dopuszczono do pracy osób z objawami przeziębienia lub wracających z zagranicy. Organizacja pracy przebiega w oparciu o zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Większość placówek wykonuje pracę w systemie rotacyjnym. W Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Nieszawce zespół pracowników podzielił się na dwie grupy, które pracują na zmianę przez 15 dni bez opuszczania placówki. Dodatkowo, pracownicy DPS-u z Wielkiej Nieszawki przed przystąpieniem do pracy poddawani są testom w kierunku koronawirusa.

REKLAMA

Podopiecznym i pracownikom regularnie wykonywane są pomiary temperatury ciała. Dodatkowo, dyrektorzy DPS-ów w Wielkiej Nieszawce, Browinie i Pigży podpisali umowy o współpracy w zakresie testowania z Laboratorium Medycznym Vitalabo. Starostwo Powiatowe w Toruniu na bieżąco uzupełnia także zapas środków ochrony osobistej w placówkach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *