W gminie Obrowo uczczono Dzień Pracownika Socjalnego

Obrowo
fot. nadesłane

21 listopada w gminie Obrowo uczczono Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji miało miejsce specjalne spotkanie poświęcone pracownikom służb społecznych, którzy na co dzień niosą pomoc potrzebującym.

Misją pracownika socjalnego jest wspieranie tych, którzy z różnych powodów nie mają możliwości zapewnić sobie odpowiednich warunków do życia. Praca socjalna może mieć różne oblicza. Jest to zarówno opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, jak i realizowanie zadań z zakresu świadczeń. Wszystkich pracowników socjalnych łączy jednak jeden cel: chęć pomocy drugiemu człowiekowi. 

REKLAMA

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest w całym kraju. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie uczcił ten dzień, organizując spotkanie, na którym omawiana była działalność społeczników. Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, razem z p.o. kierownika GOPS-u w Obrowie Renatą Kwiatkowską, złożyli podziękowania pracownikom obrowskiego GOPS-u. W życzeniach podkreślali zaangażowanie, z jakim udzielają wsparcia i niosą pomoc osobom potrzebujących. 

Pracownicy GOPS-u w Obrowie współpracują obecnie z 420 rodzinami. Pomagają im w zapewnieniu godnych warunków życia i zaspokajaniu niezbędnych potrzeb. Opiekunki domowe osób starszych i niepełnosprawnych zajmują się 34 osobami. Wspierają je w codziennym funkcjonowaniu, starając się poprawić ich życiowe standardy. 10 rodzin w gminie korzysta z pomocy asystenta rodziny, zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. 

Do obchodów Dnia Pracownika Socjalnego dołączyli pracownicy filii GOPS-u w Dobrzejewicach. Na co dzień zajmują się oni realizacją świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, świadczenia wychowawczego 500+, programu Dobry Start 300+ oraz ustawy „Za życiem”.

W trakcie obchodów 21 listopada podsumowano współpracę GOPS-u z różnymi instytucjami, m.in. Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Polskim Czerwonym Krzyżem, Toruńskim Centrum Świadczeń Rodzinie, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, policją, szkołami czy organizacjami pozarządowymi, fundacjami i stowarzyszeniami. Udana współpraca skutkuje zwiększeniem efektywności w niesieniu pomocy potrzebującym. Dzień Pracownika Socjalnego jest więc okazją do pomyślenia o tych, dla których powołaniem jest myślenie o innych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *