W gminie Obrowo działały trzy sztaby WOŚP. Ile zebrano?

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. nadesłane

Gmina Obrowo kolejny raz zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku mieszkańcy złapali wiatr w żagle i wrzucili do puszek aż 59 119,31 zł. 

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie działały trzy sztaby: w Zespole Szkół w Dobrzejewicach, w Szkole Podstawowej w Osieku nad Wisłą oraz w Szkole Podstawowej w Obrowie. Zaangażowanie mieszkańców docenił wójt Andrzej Wieczyński.

REKLAMA

– Podczas finałów w sztabach w naszej gminie zebrano łącznie dokładnie 59 119,31 zł. To wspaniała wiadomość – podkreślał. – Powiedziałbym, zgodnie z hasłem 28. Finału, że złapaliśmy wiatr w żagle. Mieszkańcy Obrowa kolejny raz pokazali, że potrafią współpracować i okazać serce potrzebującym.

W gminie wiele się działo. Tradycyjnie odbyły się licytacje, loterie fantowe i konkursy. Na licytację trafiły m.in. zestawy piśmiennicze podarowane przez wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego, książki od sekretarz gminy Mirosławy Kłosińskiej, piłka nożna przekazana przez drużynę z Silna, grafiki, obrazy, obuwie, ręcznie szyte ubrania i pluszaki, a także grzejniki, narzędzia, a nawet 120 m2 paneli podłogowych. Uczniowie i absolwenci szkół zadbali o część artystyczną, przygotowując występy. 

Nie zawiedli mieszkańcy, ale też organizatorzy, którzy spisali się na medal i ani myślą się zatrzymywać. Już teraz zastanawiają się nad kolejnymi Finałami. 

– Znakomicie razem się bawiliśmy, zbierając fundusze na szlachetny cel. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy połączyła obrowian. Oczywiście kwota zebrana w naszej gminie cieszy, ale w graniu dla Orkiestry nie chodzi przecież o bicie rekordów finansowych. Wolontariusze naszych sztabów już planują, co zorganizują za rok, za dwa i trzy lata. Orkiestra musi więc grać do końca świata i o jeden dzień dłużej – podsumowuje sekretarz Mirosława Kłosińska.

Nie chodzi więc o rekordy, a o pomoc. Pieniądze zebrane przy brzmieniach Orkiestry przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wielkie serce, jakie okazali mieszkańcy, trafi więc do tych, którzy najbardziej tego potrzebują, kontynuując tradycję rozpoczętą 28 lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *