Światowy Dzień Chorego w Łubiance

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Gmina Łubianka

Obchody 28. Światowego Dnia Chorego w gminie Łubianka zostały zorganizowane przez Caritas Parafii w Bierzgłowie. Zgromadziły około stu uczestników.

Od 1993 r. 11 lutego w Kościele katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Jana Pawła II. Uroczyste obchody w gminie Łubianka rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Bierzgłowie. Mszy przewodniczyli ks. dr Wacław Dokurno i ks. Tomasz Filipiak. Nabożeństwo zostało połączone z udzieleniem sakramentu namaszczenia. 

REKLAMA

W wydarzeniu uczestniczyły osoby chore z terenu gminy wraz z rodzinami i seniorzy z Klubu „Pod Wiatrakiem” – mówi Małgorzata Ziółkowska, prowadząca Parafialne Koło Caritas przy Parafii w Bierzgłowie.

Uczestnicy udali się następnie do Biblioteki – Centrum Kultury w Łubiance. Zaproszeni goście wygłosili przemówienia. Gminę reprezentował sekretarz Bartosz Lewandowski oraz przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Cywiński. Nie zabrakło także skromnego poczęstunku i części artystycznej. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łubiance oraz zespół Alebabki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *