Społeczne szycie maseczek. OSP Pędzewo wkracza do akcji

Box1 Wiadomości
fot. OSP Pędzewo

Ochotnicza Straż Pożarna w Pędzewie dołączyła do ogólnopolskiej akcji szycia maseczek dla służb ratowniczych i medycznych. Pierwsza partia maseczek ochronnych, wykonanych przez druhny i druhów, już trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Pierwsze 240 sztuk trójwarstwowych maseczek ochronnych zostało przekazanych służbom medycznym w poniedziałek 6 kwietnia. Osoby, skupione wokół OSP Pędzewo, nie ustają jednak w wysiłkach i szyją dalej. Produkcja następnej dostawy trwa. Zaangażowani w akcję szyją maseczki z włókniny polipropylenowej w dwóch rozmiarach, zgodnie z opracowanym wzorem. Praca idzie sprawnie, m.in. dzięki ustalonemu wcześniej schematowi organizacji działań.

REKLAMA

Mieliśmy dostęp do materiału z Nadleśnictwa Toruń. Najpierw wystosowaliśmy zapytanie do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, czy są zainteresowani maseczkami bez atestu. Jest sporo chętnych do szycia, do akcji włączyły się nawet osoby spoza jednostki. Na dzień dzisiejszy materiału starczy nam na ok. 3 tys. maseczek – opowiada Grzegorz Nalazek, prezes OSP Pędzewo.

Materiał krojony jest na terenie jednostki OSP, a następnie rozwożony do domów osób, które zgłosiły się do szycia. Gotowe maseczki odbierane są następnie raz lub dwa razy w tygodniu i przekazywane tym instytucjom, które zgłaszają swoje zapotrzebowanie.

fot. OSP Pędzewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *