Powstaje gra rodzinna o gminie Chełmża

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Gmina Chełmża zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, zatytułowanym „Symbole Gminy Chełmża – wspólnie tworzymy grę”, pod honorowym patronatem wójta Jacka Czarneckiego. Konkurs przyczyni się m.in. do promocji gminy.

Konkurs organizowany jest z okazji trzydziestych urodzin samorządu gminnego. Do udziału zaproszone zostały szkoły z gminy, których uczniowie mogą zgłaszać swoje prace plastyczne. Na ich podstawie powstanie rodzinna gra „Znam gminę Chełmża”, w której niemałe znaczenie mieć będzie zarówno spostrzegawczość, jak i refleks. Jako inspiracja dla inicjatywy posłużyła popularna gra Dobble.

REKLAMA

Gra, którą planujemy stworzyć, będzie idealnym uzupełnieniem spędzenia przyjemnie wolnego czasu zarówno przez dzieci, młodzież i dorosłych. Wszyscy zapewne podzielimy opinię, że planszówki to dobry sposób na przenikanie zabawy z nauką. Przy okazji tej gry promować będziemy także to wszystko, co w naszej gminie najciekawsze i interesujące – mówi Katarzyna Orłowska, insp. ds. promocji UG Chełmża.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. ks. Leona Poeplau w Kończewicach. Adresowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z gminy Chełmża. Konkurs ma pomóc w rozwijaniu wyobraźni i aktywności twórczej wśród młodzieży, poprzez spopularyzowanie gier planszowych. Dzieci będą mogły nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale też wypromować swoją gminę i najbliższą okolicę.

Zadaniem uczestników jest wykonanie dowolną techniką płaską symbolu, który kojarzyć się będzie z gminą Chełmża. Może to być nawiązanie do charakterystycznej architektury, instytucji, osoby, krajobrazu itp. Autorami prac konkursowych muszą być osoby indywidualne. Laureatami zostaną te osoby, których symbole zostaną wykorzystane w przygotowywanej grze. Prace na konkurs można składać do końca marca w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Kończewicach. Do pracy należy dołączyć również wypełnioną kartę uczestnika oraz oświadczenie rodziców lub opiekunów prawnych. Szczegóły konkursu wraz z kontaktem do organizatora można znaleźć na stronach internetowych SP Kończewice oraz gminy Chełmża. 

Komisja konkursowa oceniać będzie takie aspekty otrzymanych prac jak poziom trudności, oryginalność, estetyka czy precyzja w ich wykonaniu. Ważne jest również to, aby właściwie ująć i przedstawić tematykę konkursu – prace muszą być z nią zgodne. Te, które jury uzna za spełniające kryteria, będą mogły ostatecznie znaleźć się w grze, a ich autorzy udowodnią, że swoją wiedzą wpisują się w hasło „Znam gminę Chełmża”.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, razem z wręczeniem nagród, zaplanowane jest na maj. Odbędzie się przy okazji gminnych obchodów Święta Samorządu Terytorialnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *