Pomóc milczącemu aniołowi. Trwa zbiórka na sprzęt do rehabilitacji dla małej Zosi

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Zosia Kryszewska cierpi na niezwykle rzadką chorobę, która nie pozwala jej na normalne funkcjonowanie. Nieustanne rehabilitacje to dla niej jednak za mało. Powoli dobiega końca zbiórka na sprzęt, który może pomóc niespełna 5-latce w walce z chorobą.

O sprawie informowaliśmy w lutym, kiedy to na portalu siepomaga.pl rozpoczęło się zbieranie pieniędzy na urządzenie Innowalk dla dziewczynki. W jej przypadku jest ono potrzebne, by powstrzymać postęp choroby.

REKLAMA

– To jedyna rzecz oprócz rehabilitacji, która pomaga w tym, by mięśnie nie zanikły – mówi Ryszard Kryszewski, dziadek małej Zosi.

Dziewczynka zmaga się z zespołem Retta, który sieje spustoszenie w jej organizmie. “Milczące anioły” – tak nazywa się dotknięte schorzeniem dziewczynki, z uwagi na fakt, iż nie mówią. To jednak tylko część tego, z czym na co dzień zmaga się Zosia. Bardzo osłabiona fizycznie, musi polegać na codziennych rehabilitacjach. 

– To choroba, w której przychodzi regres. Wycofuje się z rzeczy, które już uzyskała – wyjaśnia dziadek dziewczynki. – Podtrzymujemy ją na tym samym poziomie. Staramy się robić co możemy, ale pewne rzeczy przerastają nas finansowo.

Innowalk może bardzo pomóc Zosi w zahamowaniu postępów choroby. Sprzęt jest jednak bardzo drogi, a rozpoczęta niemalże pół roku temu zbiórka jak dotąd przyniosła nieco ponad 19 tys. zł. Do zakupu urządzenia potrzeba ponad 80 tys. zł, a czasu jest coraz mniej. Mimo zaangażowania i wsparcia ze strony najbliższych, choroba nie ustępuje. Pieniądze na zakup sprzętu do rehabilitacji wciąż można wpłacać na zbiórce na portalu siepomaga.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *