Off-roadowe zmagania w Głażewie. Pit Bike Cup już za tydzień

Box2 Sport Wiadomości
fot. nadesłane

26 września na torze w Głażewie odbędzie się pierwsza runda zawodów w ramach Pit Bike Cup. Udział zapowiadają zawodnicy z całego kraju. Runda druga odbędzie się tydzień później – 4 października. Zmagania w Głażewie będą początkiem startu sezonu zasadniczego.

W zawodach udział wezmą zarówno dzieci, młodzież, jak i zawodowcy. Łącznie starty odbywać się będą w ośmiu klasach – Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit, Masters i Amator. 

REKLAMA

W tym sezonie czekają nas zmiany. Nie będzie wykorzystywana maszyna startowa – zawodnicy jazdę rozpoczynać będą z rękoma na kasku. 

– Bardzo cieszę się, że w końcu spotkamy się na stracie Pit Bike Cup – mówi Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń. – Tor Głażewo to kolebka dyscypliny pit bike, tu zaczynaliśmy i właśnie tu najbardziej lubimy wracać. Sezon znacznie się opóźnił, plany były zupełnie inne, ale trzeba cieszyć się z tego co mamy, a mamy dwie rundy. Tydzień po tygodniu: 26 września i 4 października. Te daty rezerwujemy na off-road!

Głażewo jest jednym z najprężniej rozwijających się miejsc, oferujących tor dla minimotocykli. Podczas Pit Bike Cup nie zabraknie czołowych nazwisk zawodników z całego kraju, ale i lokalnych gwiazd. Rywalizację będzie można obejrzeć zarówno na żywo, jak i w internecie. Transmisje odbywać się będą na kanale organizatora w serwisie YouTube. Wciąż przyjmowane są zapisy. Zgłosić się do udziału można za pomocą formularza na stronie organizatora.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *