Maseczki i ozonatory trafiły do szkół z gminy Obrowo

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

1 września uczniowie wrócili do szkół po długiej przerwie. Decyzja o powrocie do stacjonarnego nauczania wiąże się z szeregiem przepisów przeciwepidemicznych, które mają zapewnić uczniom bezpieczeństwo. Do szkół w gminie Obrowo trafił sprzęt, mający pomóc w zniwelowaniu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wszystkie publiczne szkoły i przedszkola w gminie zostały wyposażone w ozonatory, służące do odkażania pomieszczeń. Ponadto każdy z uczniów otrzymał maseczkę wielokrotnego użytku. Są one efektem wiosennego szycia pań z gminnej biblioteki. Dystrybucją sprzętu i maseczek zajęli się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie. Ponadto do placówek dowieźli też łącznie 6 tys. jednorazowych maseczek i 101 kartonów zawierających 15 litrów płynu do dezynfekcji. Te środki ochrony do gminy trafiły z Agencji Rezerw Materiałowych. Strażacy-ochotnicy przewieźli łącznie 1,5 tony wyposażenia. Koszt użyczonych szkołom ozonatorów sięgnął 44 tys. zł. 

REKLAMA

Gmina zadbała, by powrót do nauki stacjonarnej odbywał się pod znakiem bezpieczeństwa. O tym, by samemu zwracać uwagę na stosowanie się do zaleceń, przypomniał wójt Andrzej Wieczyński, w liście z życzeniami na nowy rok szkolny, skierowanym do uczniów z gminy Obrowo:

„Chciałbym Wam przypomnieć, że w każdym roku szkolnym najważniejsze są dla nas, dorosłych, Wasze zdrowie i poczucie bezpieczeństwa, a nie Wasza średnia na świadectwie. Bardzo Was proszę, pamiętajcie o tym każdego dnia. I dbajcie o siebie – czytamy. – Dziś nikt nie wie, jak długo będzie trwać nauka stacjonarna, czy, kiedy i na jakich zasadach trzeba będzie wrócić lekcji online. Dopiero uczymy się żyć z koronawirusem, dlatego proszę, abyśmy mimo trudnej sytuacji byli dla siebie życzliwi. Zachowujmy spokój i zdrowy rozsądek. Stosujmy się do zaleceń dyrekcji i nowych procedur wprowadzanych przez szkoły. Łatwiej sobie wtedy poradzimy”.

Wójt zwrócił się również do uczniów i nauczycieli, życząc im przede wszystkim zdrowia:

„Rozpoczynamy dziś nowy rok szkolny. W normalnym czasie zapewne spotkalibyśmy się w którejś ze szkół i wspólnie powitalibyśmy pierwszy dzień września. Zapewne powiedziałbym, że życzę wszystkim sukcesów w nauce i satysfakcji z wykonywanych zadań. Dziś natomiast, kiedy ze względu na epidemię rozpoczęcie roku szkolnego odbywa się inaczej niż dotąd, życzę Państwu głównie zdrowia i spokoju” – napisał.

Kroki, jakie gmina podjęła, by zapewnić bezpieczny powrót do szkół, nie ograniczają się jedynie do słów wójta – to realne działania, które pokazują zaangażowanie w sektorze edukacji. Placówki z gminy Obrowo zyskały wyposażenie, które pomoże w zabezpieczeniu się przed epidemią. Warto jednak mieć na uwadze, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *