Klub Młodzieżowy w Głuchowie. To nie koniec

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. nadesłane

Zakończył się projekt dotyczący utworzenia Klubu Młodzieżowego w Głuchowie. Od początku listopada odbył on wiele spotkań, a jego uczestnicy zdobyli cenne doświadczenia i zapowiadają, że to jeszcze nie koniec.

Spotkania w Klubie Młodzieżowym zakończyły się wraz z końcem lutego, jednak jego członkowie nie planują zawieszać działalności. Zamierzają spotykać się nadal, wykorzystując zdobyte dotychczas umiejętności. 

REKLAMA

Podsumowaniem projektu było wspólne obejrzenie spektaklu w wykonaniu aktorów z teatru Magmowcy, którego głównymi bohaterami były stworki-emocje: Gniew, Radość, Smutek i Strach. Stali członkowie klubu otrzymali na pamiątkę udziału w jego spotkaniach pamiątkowe dyplomy i upominki.

Projekt sfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność). Grant udzielony został w ramach projektu „Lokalne Ośrodki Włączenia Społecznego Ziemi Gotyku”.

Między 5 listopada a 28 lutego, we wtorki i w czwartki, w ramach działalności klubu jego członkowie spotykali się w lokalu głuchowskiej biblioteki. Odbyły się zajęcia z robotyki, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia plastyczne, spotkania z panią psycholog, zorganizowane zostały trzy wycieczki, imprezy, w tym spotkanie karnawałowe czy Dzień Babci i Dziadka. Działalność klubu miała szczególnie edukacyjny charakter – każde z wymienionych spotkań rozpoczynało się od wspólnego odrabiania lekcji, a dopiero później przechodzono do części poświęconej zabawie. Wsparcie procesu edukacyjnego przez pomoc w nauce i przezwyciężanie trudności szkolnych, pomoc w odkryciu potencjału i predyspozycji zawodowych, wzmocnienie procesu integracji z rówieśnikami, rozwój zdolności interpersonalnych i postaw prospołecznych czy wzmocnienie poczucia własnej wartości i dostarczenie pozytywnych wzorców zachowań to cele, jakie postawił przed sobą Klub Młodzieżowy.

Spotkania Klubu Młodzieżowego w Głuchowie pozwalały najmłodszym na rozwijanie swoich talentów oraz zainteresowań, przy jednoczesnym zachowaniu bezpiecznych form spędzania wolnego czasu. W zajęciach udział brało 11 uczestników, którzy do dyspozycji mieli profesjonalny sprzęt do robotyki, klocki Lego czy gry planszowe, co było możliwe dzięki specjalnemu doposażeniu klubu. Realizatorem projektu było Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *