I co dalej, chłopie? [FELIETON]

Felietony
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa

Przed nami II tura prezydenckich wyborów. I co dalej, chłopie? To od Ciebie zależy. Te wybory to pytanie o dalszą drogę. Odpowiedz sobie na jedno pytanie. Czy te minione pięć lat było dla Ciebie korzystne? Dla Ciebie, dla Twojej rodziny, dla Twojej wsi, gminy, powiatu?

Twój wybór będzie decydował o tym, jak będzie Ci się żyło dalej.

REKLAMA

Czy znowu będzie podniesiony wiek emerytalny? Czy znowu powiedzą Ci, że Unia zabrania sprzedaży produktów z gospodarstwa? A może wróci spekulacja ziemią rolną? A może okaże się, że nie ma środków na programy społeczne, jak niedawno twierdzono?

Przed nami dobre perspektywy. Ostatnia propozycja Komisji Europejskiej jest korzystniejsza dla nas o 3 mld euro. Z czego to wynika? Bo potrafiliśmy zgromadzić grupę państw z naszego regionu i mówić jednym głosem. Płacimy nasz wkład do unijnego budżetu i nie widzimy najmniejszych powodów, abyśmy z niego nie mieli otrzymywać należnych nam środków i abyśmy byli gorzej traktowani. Mamy takie same prawa i otwarcie mówimy, czego oczekujemy. Nie siedzimy i nie będziemy siedzieć cichutko w kąciku, jak nam próbował nakazać jeden z francuskich polityków. Nie będziemy się też godzić, aby niemieckie media obrażały naszego prezydenta. Nie chcemy i nie oczekujemy poklepywania nas po ramieniu, ale jak inni twardo walczymy o swoje.

Ostatnie lata pokazały, że wiele można zrobić. Dużo jednak jest jeszcze do zrobienia. Pandemia pokazała, co jest ważne. Pokazała też, co znaczy realnie bezpieczeństwo żywnościowe i jak ważne jest wspieranie własnej gospodarki. Pokazała też wyraźnie, że jednak kapitał ma narodowość, a nie jest bezimienny.

Jeżeli chłopie chcesz, aby tak było dalej, to masz jasną odpowiedź, co masz zrobić. Bez Twojego poparcia na pewno nie będzie możliwe kontynuowanie dalszego rozwoju na rzecz wyrównywania szans, na rzecz wzmacniania polskiej gospodarki, polskiego rolnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *