Grają na ludowo. Kapela Łubianioki

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Kapela Łubianioki

Kapela Łubianioki jest chlubą gminy. Przez 6 lat zaprezentowała się na regionalnej scenie ponad 120 razy, odnosząc liczne sukcesy. Największym z nich jest Puchar Grand Prix Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, zdobyty w 2016 r. na VI Kujawskim Festiwalu Pieśni Ludowych. 

W gminie Łubianka od 2013 r. prężnie działa kapela Łubianioki. Inicjatorem zawiązania grupy był Zbigniew Cywiński, przewodniczący Rady Gminy. Inspiracją stały się ludowe kapele, działające w partnerskiej gminie Łososina Dolna. 

REKLAMA

Pan Zbigniew Cywiński postawił sobie za punkt honoru, żeby podobną kapelę utworzyć w naszej gminie i dopiął swego – opowiada Danuta Kwiatkowska, dyrektorka BCK.

Łubianioki biorą udział w licznych konkursach i przeglądach piosenki ludowej. W tym roku zaprezentowali się już w Sępólnie Krajeńskim. Zespół tworzy 15 członków, którzy w większości są mieszkańcami gminy Łubianka i chcą kultywować muzyczne tradycje regionu. Spotykają się w każdy czwartek i ćwiczą, rozwijając swój repertuar. Kierownictwo artystyczne nad grupą objął Arkadiusz Soroka. Efektem ciężkiej pracy jest debiutancki krążek, wydany w zeszłym roku, który miłośnicy muzyki ludowej mogą nabyć w BCK w Łubiance. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *