Gmina Obrowo. Biblioteki ograniczają działalność

Box2 Obrowo
fot. Pixabay.com

W związku z rozwojem epidemii w gminie Obrowo konieczne było wprowadzenie dodatkowych ograniczeń. Do zahamowania wzrostu zakażeń przyczynić się mają zmiany w funkcjonowaniu bibliotek.

Ograniczenia dotyczą Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzejewicach oraz jej filii w Łążynie II, Obrowie i Osieku nad Wisłą. Do piątku 7 sierpnia książki będzie można w nich jedynie wypożyczyć (na zewnątrz), bez możliwości zwracania. Wypożyczenia będą automatycznie przedłużanie. Wprowadzono jednocześnie możliwość wypożyczania większej liczby książek. Chcący skorzystać z usług biblioteki powinni wcześniej zarezerwować konkretne tytuły w bibliotecznym systemie MAK+ lub telefonicznie, pod nr 533 746 020. 

REKLAMA

Planując wypożyczenia, warto wziąć pod uwagę, że wszystkie publiczne biblioteki w gminie będą nieczynne między 10 a 31 sierpnia. Jedynym wyjątkiem będzie filia w Obrowie. Tam książki będzie można wypożyczyć od 6 do 14 sierpnia. 

– Serdecznie zapraszamy i przepraszamy za powstałe utrudnienia, jednak podjęta decyzja wynika z troski o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie – mówi Grażyna Jurkiewicz, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzejewicach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *