Dwa miliony na walkę z epidemią od Lasów Państwowych

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Do walki z trwającą epidemią dołączają się Lasy Państwowe. Z inicjatywy ministra środowiska, przeznaczą 2 mln zł na walkę z koronawirusem. Pieniądze posłużą m.in. na na zakup respiratorów.

– W tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii, każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg  potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska Służba Zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią – podkreślił minister środowiska Michał Woś.

REKLAMA

Udzielenie takiej pomocy nie oznacza rezygnacji z realizowanych przez Lasy Państwowe zadań. Udział nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu w ogólnej kwocie wsparcia walki z koronawirusem wyniósł 370 tys. zł.

Leśnicy z naszego województwa zdecydowali się przeznaczyć pieniądze na zakup respiratora dla Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy, a także ambulansu dla Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Dodatkowo, Szpitale Zakaźne w Toruniu i Grudziądzu oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, a także NZOZ Nowy szpital w Świeciu nad Wisłą otrzymają pieniądze na zakup środków ochrony osobistej.

– Pamiętamy również jak ważna jest szybka diagnostyka w kierunku wykrycia wirusa, stąd postanowiliśmy również wesprzeć Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy, przeznaczając darowiznę na środki ochrony osobistej zespołów mobilnych pobierających wymazy do testów. – powiedział Bartosz Michał Bazela, dyrektor RDLP w Toruniu – Nie zapominamy o żołnierzach 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pomagają ludziom przetrwać czas kwarantanny. Dla nich przeznaczyliśmy darowiznę na zakup środków ochrony osobistej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *