Dobre i złe wybory [FELIETON]

Felietony
Przemysław Termiński, przedsiębiorca

W dobie pandemii każdy z nas poddany jest wielu próbom: stresowi i konieczności dokonywania niełatwych wyborów. Siedzimy zamknięci w domach, martwiąc się o zdrowie naszych najbliższych, o to, co z naszą pracą, kiedy wreszcie szczyt zachorowań będziemy mieli już za sobą.

Choć trudno stwierdzić, czy ogólnokrajowa kwarantanna przyniesie szybko oczekiwane efekty, wiem jedno – nie wyobrażam sobie, żeby życie toczyło się bez tych ograniczeń. Szczególnie kiedy dookoła zarażałoby się i trafiało do szpitali coraz więcej osób. Taki scenariusz przerabiają niestety Włosi. Anglicy – co prawda w ostatniej chwili, ale również – zdecydowali się odciąć od świata.

REKLAMA

Ale w tym tekście chciałbym skupić się na wyborze, który dokona władza właśnie w sprawie wyborów prezydenckich. Czy zostaną one przeprowadzone? Wbrew zdrowemu rozsądkowi i coraz liczniejszym głosom sprzeciwu politycy PiS zafundują społeczeństwu masowe zarażanie w imię politycznego interesu. W sytuacji, kiedy premier i minister zdrowia codziennie nakazują nam siedzieć w domach i nie wyściubiać z nich nosów.

Nie będę się pastwił nad tą diabelsko głupią logiką. Nie ma na to miejsca. Prezes Kaczyński, o zgrozo, uznaje, że przełożenie wyborów byłoby niekonstytucyjne (sic!). To powoływanie się na zasady konstytucji w przypadku szefa PiS można porównać do sytuacji, w której zawodowy kłamca wykładałby zasady etyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim!

Jakiego wyboru dokona ostatecznie partia rządząca, tego ostatecznie nie wiadomo. Wiadomo, że jeżeli wybory się odbędą – nawet w sytuacji spadającej liczby zachorowań – to będzie to zły wybór. Kto normalny będzie siedział w składach komisji wyborczych, kto z nas wreszcie zaryzykuje wątłe zdrowie i pójdzie głosować? Historia zapamiętałaby ten ruch jako niezwykle perfidną grę polityczną wymierzoną w opozycję, ale kosztem życia i zdrowia obywateli. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *