Chełmża gotowa na setną rocznicę niepodległości

Box2 Chełmża Kultura
fot. Pixabay

Chełmża przygotowuje się do uczczenia 100. rocznicy niepodległości. Już teraz zaplanowanych jest wiele wydarzeń, które odbywać się będą na przestrzeni całego roku.

Na Pomorzu i Kujawach na niepodległość trzeba było czekać dłużej. Dla mieszkańców regionu wyzwolenie przyszło dopiero w 1920 r. W 2020 r. obchodzimy więc okrągłą, 100. rocznicę powrotu do ojczyzny. Wojewódzkie obchody zostały zainaugurowane 10 stycznia, podczas sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

REKLAMA

Miasto Chełmża również przygotowało serię wydarzeń. Pierwsze z nich odbędą się już 21 stycznia. O godz. 10.00 będzie miała miejsce uroczysta msza święta, wraz z uroczystym poświęceniem sztandaru Szkoły Podstawowej nr 3 w Chełmży. Na godz. 11.30 zaplanowano Apel Poległych na Rynku. Z kolei o godz. 13.00 Chełmżyński Ośrodek Kultury zaprasza na część artystyczną. 

Rok 2020 upłynie pod znakiem wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, a znając zapał mieszkańców, chętnie będą się w nie angażowali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *