Chełmno nagrodziło zasługi na rzecz miasta

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

Pod koniec grudnia mieszkańcy Chełmna świętowali 786. rocznicę nadania miastu przywileju lokacyjnego. Władze Chełmna zdecydowały, że jest to świetna okazja, aby nagrodzić osoby, które przyczyniły się do jego rozwoju. Obecni byli mieszkańcy i zaproszeni goście. Nie zabrakło niespodzianek. Tytuł „Zasłużony dla Miasta Chełmna” oficjalnie odebrał Wojciech Błaszak

786. Urodziny Chełmna odbyły się 28 grudnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Świętowanie rozpoczęło się o 18:30. W programie pojawił się tort urodzinowy i poczęstunek, ale najważniejszym punktem było uroczyste nadanie Wojciechowi Błaszakowi tytułu „Zasłużony dla Miasta Chełmna”. Odznaczenie zostało przyznane przez Radę Miasta Chełmna. Doceniono całokształt twórczości bohatera wieczoru, prowadzoną przez niego od lat działalność muzyczną i aktywność na rzecz miasta.

REKLAMA

Dostrzeżenie moich działań dało mi poczucie, że to, co robię jest naprawdę wartościowe – komentował Wojciech Błaszak.

Odznaczony jest założycielem i dyrygentem chóru „Chorus Culmensis”. Pochodzi z utalentowanej muzycznie rodziny, a pasję do muzyki przekazał swojej młodszej córce, Patrycji. Organizatorzy uroczystości przygotowali dla niego szczególną niespodziankę. Jego córka Patrycja, wraz ze swoim narzeczonym i koleżanką, wykonali specjalny koncert. Wszystko udało się utrzymać w tajemnicy niemal do samego końca.

To była bardzo miła niespodzianka. Wszystkie wykonania swojej córki bardzo mocno przeżywam, po ojcowsku. Koncert był piękny, na poziomie światowym. Byłem bardzo wzruszony. Szczególnie, gdy zagrali mój ulubiony utwór „Oblivion” – wspominał dyrygent chełmińskiego chóru.

To nie koniec zaskoczeń. W momencie odbierania odznaczenia, głównymi drzwiami, do sali wkroczyli członkowie chóru „Chorus Culmensis”.

Pan Wojciech jest doskonałym dowodem na to, że to my jako mieszkańcy tworzymy nasze miasto. Z okazji urodzin Chełmna należy więc życzyć sobie, abyśmy równie wspaniale dzielili się z miastem tym, co robimy najlepiej – mówiła Klaudia Peplińska, specjalistka ds. komunikacji społecznej z Urzędu Miasta Chełmna.

Z okazji uroczystości urodzin miasta nagrodzonych zostało także trzech innych chełmnian. Wyróżnienie przyznano Jadwidze Alabie-Wesołowskiej, wieloletniej pracownicy Urzędu Miasta z okazji przejścia na emeryturę. Podziękowania trafiły także w ręce Bogusława Knaflewskiego, emerytowanego Powiatowego Lekarza Weterynarii. Z kolei gratulacje powędrowały do Adama Jendryczki, przedstawiciela Perspektywy – 9 Hills Festival, za wyróżnienie i certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz działania na rzecz promocji miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *