Agresywny pasażer pociągu zatrzymany przez policjanta z Torunia

112 Box2 Województwo
Fot. Łukasz Piecyk

Policjant toruńskiej komendy, wracając pociągiem z Bydgoszczy, zatrzymał agresywnego pasażera. Mężczyzna wdał się w bójkę z innym pasażerem i użył gazu łzawiącego. Napastnik był poszukiwany przez policję. Trafił do aresztu.

Na początku grudnia, w pociągu relacji Piła Główna – Olsztyn Główny, tuż za stacją Bydgoszcz Wschód doszło do awantury i szarpaniny między dwójką pasażerów. Sprawca zdarzenia najpierw pobił ofiarę, a następnie użył gazu łzawiącego. Osoby znajdujące się w przedziale zaczęły przechodzić w dalszą część pociągu.

Świadkiem zajścia był wracający z Bydgoszczy sierż. szt. Marek Miszewski, funkcjonariusz Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo. Z pomocą kierownik pociągu rozdzielił i zatrzymał napastnika. Jak się okazało, 28-letni mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

– Agresywny pasażer był poszukiwany przez  III Komisariat Policji w Radomiu celem osadzenia w Areszcie Śledczym lub Zakładzie Karnym – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Chwilę po zdarzeniu trafił do celi.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *